בנייה והתקנת בריכות שחייה בצפון

טיפים וציוד לניקוי הבריכה הביתית שלכם

ניקוי הבריכה - בריכת השחייה הביתית כבר מזמן הפכה למאוד פופולרית בקרב משפחות רבות שיש ברשותם חצר ביתית המאפשרת זאת.
טיפים לניקוי ותחזוקת הבריכה הביתית - pool guy

ניקוי הבריכה – בריכת השחייה הביתית כבר מזמן הפכה למאוד פופולרית בקרב משפחות רבות שיש ברשותם חצר ביתית המאפשרת זאת. אך בריכה ביתית דורשת תחזוקה רבה באופן רציף כדי שהמשפחה והילדים יוכלו להשתמש בה ללא נזקים וללא בלאי, במיוחד מאחר וההשקעה בבריכת היא גדולה וחבל לא לשמור על ההשקעה הזו.

כשמדובר בתחזוקה, ניקוי וחיטוי הבריכה, הנעשים בד"כ באמצעות ציוד וחומרים מתקדמים כגון כימיקלים ורובוטים, הוא החשוב ביותר בייחוד בקרב משפחות עם ילדים קטנים שהלכלוך או תחזוקה לא נכונה של הבריכה ומי הבריכה עלולים להסב להם נזק. שמירה על הבריכה כראוי שומרת ישירות על הבריאות שלנו ושל ילדינו, בעיקר מפני חיידקים ובקטריות לא רצויות.

הנה כמה טיפים שכדאי לדעת לפני בניית בריכת שחייה ביתית והתחזוקה השוטפת שלה.

למה זה כל כך חשוב לנקות את הבריכה הביתית?

הפופולריות של בריכות ביתיות עולה בקרב הישראלים ורבים מחזיקים בריכות בחצרות הבית, במרפסות המאפשרות זאת או על הגגות שלהם. ישנם מותגים רבים של בריכות ביתיות לרכישה, מסוגים וגם גדלים רבים, אך כולן כאחד דורשים תחזוקה שוטפת והגנה מפני חיידקים שמזיקים לנו, בטח כשמדובר בשטח הנמצא תחת כיפת השמיים ולא בפנים הבית.

אם לא מנקים את הבריכה כראוי ושומרים על חלקי החילוף והתחזוקה שלה, עלולות להופיע בקטריות וחיידקים שגורמים למחלות רבות לבני אדם, ביניהן שלשולים ודלקות.
הרי להבדיל מבריכה ציבורית שעל השהייה בה אנחנו משלמים דמי כניסה, בבריכה הביתית שלנו אין פיקוח על הניקיון וטיב המים, האחריות על הבריכה חלה עליכם- ולכן הסכנה הבריאותית.

איזה ציוד תצטרכו לתחזוקה וניקיון הבריכה?

רשת סינון

כשאתם מתעסקים בבניית בריכת שחייה פרטית, כדאי גם לחשוב על התחזוקה והשמירה עליה, ולכן רשת סינון היא פתרון זול יחסית לצורך סינון כניסת חרקים ומזיקים אחרים למי הבריכה וכך המים ישארו נקיים ונעימים לשחייה. כמו כן חושב להבין שכניסת חרקים שונים עלולה להזיק לבני אדם גם בעקיצות וגם עקב הפרשת חומרים שעלולים להיות רעילים או מעבירי מחלות לשוחים.

כיסוי בריכה

כיסוי לבריכה הוא יותר עבה מכיסוי רשת וימנע כניסת עלים ולכלוך וכמו גם מזיקים למי הבריכה.

מערכת מלח לבריכה

מכשיר מלח לבריכה הוא מכשיר ניקוי אידיאלי ולא כימי אשר חוסך לכם את השימוש בכלור ועוד חומרים בלתי נעימים כשאתם מנקים את הבריכה. מלח מטהר את המים ושומר עליהם נקיים לאורך זמן מבקטריות ומזיקים אחרים העלולים להפיץ מחלות.

רובוט

לניקוי אידיאלי וללא מאמץ של תחזוקת הבריכה, רובוט לבריכה ביתית הוא פתרון אידיאלי שבעצם בהפעלת כפתור יודע לנקות ולקרצף את כל דפנות הבריכה ולשמור על ניקיון האריחים.

ערכה לבדיקת איכות

בדיקת איכות מי הבריכה מעת לעת היא חשובה בכדי לשמור על רמת הימצאות PH נכונה ושמירה על איזון הכמות. לפי הבדיקה הזו תוכלו לדעת האם רמת הPH הינה תקינה וכמו גם כמו הכלור, האם היא ברמה מספקת, מועטה או רבה מדי.

חשוב לשמור על רמת הכלור במי הבריכה כדי לשמור על העור והבריאות של השוחים בבריכה.

טיפים נוספים לשמירה על הבריכה

כאמור, כדאי לנקות כדרך קבע לצורך שמירה על הבריכה, בין אם עם פילטר לבריכה לצד שאר הציוד המוזכר מעלה המאזן את איכות המים, לבין אם רובוט לבריכה ביתית השומר על דפנות ואריחים עליהם חושבים בעת בניית בריכת שחייה. כשלא שומרים על כל אלה, מופיעה ירוקת אשר לא בריאה לשוחים ועלולה לפתח אצל בני האדם מחלות בלתי רצויות.

לצד הערכה לבדיקת האיכות ומערכת מלח לבריכה, כדאי גם לרכוש מצוף כלור אשר בעזרתו תוכלו לדעת את כמות הכלור הרצויה והמספקת במי הבריכה.

שימוש בתדירות קבועה בתכשירים לשמירה על איכות המים ותחזוקת הבריכה הביתית, יחסכו מכם את תדירות תחלופת המים.

 

שתפו:

עוד פוסטים

בניית בריכות שחייה בצפון - pool guy

בניית בריכות שחייה בצפון

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר משפחות שעוברות להתגורר בצפון. השלווה, המרחבים הפתוחים והירוקים והאווירה הכללית גורמת לרבים לשנות את מיקום מגוריהם ולעבור לאזורי צפון האר

המשך קריאה »

רוצה להתייעץ לפני התהליך?

יש למלא את הטופס ונשוב בהקדם.

Scroll to Top

רוצה לקבל הצעת מחיר?

יש למלא את הטופס ונחזור בהקדם האפשרי

לקוחות יקרים

בשל המצב הבטחוני ייתכן ולא יתאפשר לשלוח חלק מהמוצרים. נבקשכם לבדוק מולנו בטרם ההזמנה באתר במספר 054-3550078
תודה על הבנתכם

ביחד ננצח