בנייה והתקנת בריכות שחייה בצפון

כל מה שאתם צריכים לדעת על איטום בריכות שחייה

איזה חומרים מתאימים לאיטום בריכות שחייה? כמה עולה בכלל איטום? מה הן יריעות איטום בריכה ולמה חשוב להקפיד להשקיע בריצוף חוץ?
איטום בריכות שחייה

איזה חומרים מתאימים לאיטום בריכות שחייה? כמה עולה בכלל איטום? מה הן יריעות איטום בריכה ולמה חשוב להקפיד להשקיע בריצוף חוץ? במאמר הבא נשים דגש על כל מה שעליכם לדעת לפני שאתם ניגשים לפרויקט של בניית בריכות שחייה בחצר ביתכם.

בעוד שאיטום של ריצוף חוץ במרפסת הוא תהליך די פשוט לעומת איטום בריכות שחייה- כאשר במרפסת עליכם רק להגן מפני הגשמים המרטיבים את שטח החוץ של ביתכם ומפני הצפות אפשריות, כניסת מים אל תוך הבית ורטיבות בפינות לא רצויות.

כשמדובר באיטום בריכות שחייה, מדובר על פרויקט ותהליך מורכב, כאשר רק קבלני איטום שהם מקצועניים ומנוסים ידעו להימנע מכשלים האפשריים באיטום.

החומרים המומלצים לאיטום בריכות שחייה

חשוב להבין שלא כל חומר איטום מתאים כחומר ייעודי לאיטום בריכות שחייה, כאשר אם תשכילו לבחור את החומר המתאים לצרכים שלכם ביותר, כך תוכלו להימנע מדליפות ורטיבויות בלתי רצויות. במיוחד כשמדובר בחומרי איטום המיועדים להיות תחת המים ורטובים באופן תמידי, זה קריטי לבחור נכון וחכם.

בחברת Pool-Guy מבינים בדיוק בסוגי החומרים הנפוצים בשוק ולאיזה צורך משמש כל אחד מן החומרים הללו, כאשר את כל העבודות הקשורות לאיטום בריכות שחייה, ריצוף חוץ, בניית בריכות שחייה ועוד פרויקטים נוספים, מבצע איש מקצוע מנוסה ומומחה בדיוק בתחומים אלו.

ישנם כמה סוגים של חומרי איטום:

חומר פוליאוריטני איתו משמשים לאיטום בהתזה וגם יריעות איטום בריכה. החומר הוא אידיאלי לאיטום ואף נחשב יחסית ידידותי לסביבה.

חומר צמנטי הוא חומר שמתאים לצרכי בנייה בכלל כמו בנייה ואיטום של מקלחות, חיפויים, יסודות ומבנים.

ישנו גם את חומר המלט – מתאים במיוחד עבור בניית בריכות שחייה מבטון – חומר זה מתקשה במהירות רבה ומתאים למקרים של איטום דחוף בעת נזילות שמהוות נזק רב למבנים המצריכים חיזוק של הבטון.

יריעות איטום הן גם חומרים פופולריים לצרכים של בנייה ואיטום של בריכות, כאשר מומלץ בהחלט לעשות בהן שימוש ושילוב עם עוד חומר לאיטום- לצורך קבלת האיטום המושלם ביותר שרק אפשר.

התהליך של בניית בריכות שחייה

בדומה לתהליך של בניית בניין ועבודתו של הקבלן בתכנון והיררכיה של השלבים בעבודה, איטום של בריכה מתבצע כבר במהלך בניית בריכות שחייה עצמן. לכן, כאשר השלד של הבריכה כבר עומד יציב, מתוכנן במיקומו אשר מתכוונים לקבע אותו והתשתית שלו כבר מוכנה לגמרי- מתחילים אז את השלב של האיטום.

תחילה, מנקים היטב כל לכלוך אפשרי שהגיע לריצוף וליד החומרים המיועדים לאיטום- כאשר כל פרט קטן עלול להזיק לטיב האיטום וליצור חורים ונזילות, שכאמור זה קריטי בייחוד כאשר מדובר בבריכה אשר מצויה רוב הזמן בתוך מים.

כאשר הטיח יבש, מתחילים למרוח ישירות עליו כמה שכבות בהדרגה של החומר הנבחר לאיטום בריכות שחייה, כאשר מחכים בין ייבוש לייבוש.

המלצה גורפת מאיתנו, מעבר להמתנה של כיסוי בין שכבה לשכבה- היא צביעת כל שכבה פעם בצבע אפור ופעם בלבן- בכדי לראות את טיב הכיסוי על פני השטח.

לאחר שימת השכבות לאיטום, ותכנון מיקום ריצוף חוץ- כדאי לתחום עם רובה בין האריחים וגם להשתמש בהזרקת חומר פוליאוריתני אשר יחזק ויחזיק את הריצוף והאיטום.

כשבוע לאחר עבודת האיטום, כדאי לבצע בדיקת אטימות ולבדוק פגמים כדי לבצע תיקון מהיר וטרי. את הבדיקה ניתן לבצע ביעילות רבה ופשוטה בעזרת מילוי מים בבריכה אותה בניתם.

כמה זה יעלה לי?

הצעת מחיר במקרה הזה לא קלה בעל פה, כאשר זה בהחלט תלוי בגודל השטח של החצר, ריצוף חוץ סוג האריחים והחומרים בהם תרצו להשתמש, הגודל לבניית בריכות שחייה ועוד פרמטרים רבים שיעזרו לחישוב ההוצאה.

לפי הגיון פשוט, הרי בריכה ציבורית וגדולה תעלה הרבה יותר מאשר בריכה פרטית וקטנה בחצר של בית.

בנושאים של הצעות מחיר, כדאיות של שימוש בחומרים ושאלות נוספות תוכלו לפנות אלינו ב- Pool-Guy לייעוץ.

שתפו:

עוד פוסטים

בניית בריכות שחייה בצפון - pool guy

בניית בריכות שחייה בצפון

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר משפחות שעוברות להתגורר בצפון. השלווה, המרחבים הפתוחים והירוקים והאווירה הכללית גורמת לרבים לשנות את מיקום מגוריהם ולעבור לאזורי צפון האר

המשך קריאה »

רוצה להתייעץ לפני התהליך?

יש למלא את הטופס ונשוב בהקדם.

Scroll to Top

רוצה לקבל הצעת מחיר?

יש למלא את הטופס ונחזור בהקדם האפשרי

לקוחות יקרים

בשל המצב הבטחוני ייתכן ולא יתאפשר לשלוח חלק מהמוצרים. נבקשכם לבדוק מולנו בטרם ההזמנה באתר במספר 054-3550078
תודה על הבנתכם

ביחד ננצח